VIRTUÁLNÍ REALITA VE VÝUCE KOLEJOVÝCH VOZIDEL NA FAKULTĚ STROJNÍ, ČVUT

Lang

cz

Abstract

Virtuální realita je poměrně známý pojem, pod kterým si lze představit velkou škálu zobrazovacích technologií a možností sdílení informací. I přes desetiletí vývoje těchto technologií se k jejich využití průmyslové společnosti často dostávají až v současnosti, případně o jejich zavedení zatím neuvažují. Tomu přispívá jednak jiný přístup k užívaní tohoto prostředí, ale také cena a pochyby o případném přínosu.I přes určitou skepsi, nelze vyloučit, že si virtuální realita dříve, či později v některých svých formách najde cestu do průmyslové sféry a stane se běžnou formou podoby návrhů konstrukcí, montáží, servisu apod. Pro tyto případy je více než vhodné, aby byli na trhu práce kvalifikovaní odborníci znalí v oboru. V tomto duchu bylo uvažováno při vzniku laboratoře virtuální reality na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Na některé základní aspekty virtuální reality, využití, specifika použití, ale také zkušenosti z provozu a s tím spojená úskalí, je zaměřen tento říspěvek.

Citation

Endorsement